Kilka słów o implantach.

Implanty, implanty, implanty ...

Dlaczego ten właśnie tamat chcemy poruszyć ? Mianowicie coraz częściej pytacie Nas o zabiegi dotyczące wszczepiania implantów zębowych. Od kilku lat zauważyliśmy zdecydowany wzrost zainteresowania dotyczący tej właśnie metody "poprawy uśmiechu". Oczywiście zanim dojdzie do zabiegu niezbędna jest konsultacja z lekarzem stomatologiem. To właśnie dentysta powinien sprawdzić możliwość wszczepienia implantu, jak i przedstawić pacjentowi zarys (plan) leczenia.

Czasem pytacie: "Panie Doktorze, a jak ja będę jadł, skoro będę szczerbaty"? Od razu odpowiemy, że podczas leczenia przygotowyjemy tymczasowe uzupełnienie protetyczne, dzięki czemu z pewnością nie odczujecie dyskomfortu spowodowanego brakiem uzębienia. Oczywiście i do tego trzeba się przyzwyczaić, bo w końcu to dla każdego z Was "nowość w jamie ustnej". Ale zapewniamy, że pacjenci bez problemu z tym sobie radzą.

Czy boli ? - ależ skąd, żyjemy w takich czasach, gdzie ból jest absolutnie nie do zaakceptowania, a metody (miejscowe znieczulenie) i narzędzia, jakimi mamy możliwość się posługiwać, zapewniają komfort psychiczny zarówno pacjentom, jak i lekarzom.

W jakim wieku najlepiej wszczepiać implant ? - jeśli już zajdzie taka potrzeba, to nie wcześniej niż przed 21 rokiem życia (chodzi tutaj o proces kształtowania kości, który do tego właśnie wieku trwa). Reasumując - zarówno osoby starsze, jak i młode mogą ze spokojem korzystać z usług, jakie świadczy w obecnych czasach implantologia.

Decydując się na zabiegi w gabinetach Centrum Stomatologicznego Eskulap macie pewność, że trafiacie w ręce fachowców w dziedzinie implantologii. Wieloletnie doświadczenie pozwala pacjentom ze spokojem usiąść na fotel i "oddać się w Nasze ręce". Kiedy podejmiecie decyzję o leczeniu, pamiętajcie, że proces ten, to nie 1-2 dni. Samo zrastanie się implantu z kością musi potrwać (nawet do 6 miesięcy), zatem planujemy Wam regularne wizyty kontrolne w gabinecie.

Umawiając się na wizytę z pewnością otrzymacie odpowiedź na pytania wciąż Was nurtujące. Do każdego pacjenta podchodzimy bardzo indywidualnie. Praktycznie ilu pacjentów - tyle przypadków, nie ma dwóch jednakowych. Możecie być pewni, że trafiając do Naszych gabinetów, nie pozostaniecie sami z problemem, na pewno wspólnie znajdziemy rozwiązanie, które będzie dla Was najlepszym.

Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+