Współczesna ortodoncja pozwala korygować wady zgryzu uwarunkowane genetycznie, jak i nabyte w różnych stadiach wieku rozwojowego. Leczeniu ortodontycznemu w naszej Klinice Stomatologicznej w Szczecinie mogą być poddane dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.
Leczenie ortodontyczne służy nie tylko zachowaniu zdrowia zębów, przyzębia, stawów skroniowo-żuchwowych, ale także dobremu samopoczuciu, niwelowaniu niektórych wad wymowy, estetycznemu wyglądowi uśmiechu, a nawet modzie.
Nasze Centrum oferuje Państwu kompleksowe leczenie ortodontyczne, przy użyciu aparatów stałych oraz ruchomych. Rozpoczęcie właściwej fazy leczenia poprzedzone jest specjalistycznymi konsultacjami oraz wykonaniem aparatu, dobranego pod kątem indywidualnych wskazań medycznych.
Leczenie ortodoncyjne może się odbyć za pomocą:
Aparatu ruchomego – wkładany i wyjmowany z ust przez pacjenta. Najskuteczniej działają one w wieku rozwojowym, tzn. w okresie wzrostu u dzieci i młodzieży. W zależności od wady zgryzu stosuje się różne modyfikacje aparatów.
Aparatu stałego – wymaga większej dyscypliny i bardzo dokładnej higieny jamy ustnej. Pacjent zostaje poinformowany przez lekarza ortodontę o metodach czyszczenia oraz o specjalnych szczotkach, aby mycie zębów i aparatu było skuteczne.
Dla powodzenia leczenia niezbędna jest systematyczność i dyscyplina pacjenta oraz regularne wizyty kontrolne.